Obdržené reference

Nejvíce oceňuji individuální, velmi pozitivní přístup, který mě osobně zbavuje pocitu strachu z výuky. Kurz bych doporučila všem, u kterých selhalo všechno učení jazyka v různých hromadných kurzech. Jsem schopná se krátkými větami zeptat na určité věci a začínám rozumět slovíčkům v poslouchaném textu! Jsou to sice jenom první krůčky, ale pokrok to je a já jsem za něj moc ráda. Je to jiný pohled na výuku. Jsem na sebe asi hodně náročná a mám pocit, že mi stále angličtina nejde a už bych moc chtěla lépe mluvit. Teď, s pomocí lektorky Adélky, si říkám, že angličtina je jenom hra, o nic vážného nejde. Hraji si se slovíčky a větami, snažím se se nehroutit z každé věty, které nerozumím."

Jana Šaršounová (Absolventka Mluvené Aj pro začátečníky)
janasar@email.cz

„Hledal jsem kurz, který by mi pomohl se naučit, jak se učit anglicky, a tak jsem našel Vás. Váš způsob byl táááák laskavý. Obavy mně vydržely jen první dvě nebo tři hodiny, než jsem pochopil, že se u Vás s žádným „hodnotitelem nebo kritikem“ nesetkám. A to mě bavilo nejvíc. Pohoda a radost při učení. Zjišťovat, jak právě tento způsob nabíjí energií a chutí dál pokračovat bez obav.”

Oldřich (Absolvent Mluvené Aj pro základní úroveň)
ohani@seznam.cz
Psychoterapeut

 michaela muzikova

„Přestala jsem se před angličtinou zavírat. Najednou mě baví, když je něco bez překladu. Kniha, video nebo celá konference. Překvapilo mě, že na hodině (I pak celý den po ní) lze mít stejně hezký pocit jako na józe. Byl to pro mě relax. Je to pojetí, které člověk jinde nezažije. A navíc to není jen angličtina, ale zajímavé a inspirativní setkání v angličtině.”

Michaela Mužíková (Absolventka Letting English flourish)
michaela.muzikova@gmail.com
365copytriku.cz

 

 

„Rozhodně mi kurz přinesl větší sebedůvěru. Ještě jsem pořád úplně neprolomil ten blok, ale cítím že už stačí jen kousek. Navíc můžu už koukat na videa v angličtině - většině rozumím a to je super. Největší pokrok jsem určitě dosáhl v konverzaci. Na začátku jsem měl velké problémy vůbec skládat věty a hrozně jsem to pletl. Teď už s tím téměř nemám žádný problém.

Můj názor na AJ se změnil především v tom, že to nemusí být vždycky jenom o učení, ale taky někdy i o zábavě. Ať už to jsou knížky, poslechy, videa nebo konverzace. V kurzu mě nejvíce bavilo asi hraní „scének“.

Kurz bych doporučil všem, kteří mají nějakou znalost angličtiny a potřebují si informace doplnit a srovnat, jako v mém případě. Jedinečné pro mě osobně bylo množství materiálů, které jsem měl kdykoliv k dispozici na Google Drive. To bylo opravdu SUPER!”

David Kaválek (Absolvent Mluvené Aj pro zákl.úroveň)
kavalekd@gmail.com
Student VŠ

 hubicka1

 

„Nebát se mluvit, rozmluvit se a vyjádřit se - to je můj největší pokrok! Líbilo se mi moc, že v podstatě pořád jsme mluvili a hráli hry, aktivity byly touto formou udělané, takže hodina většinou utekla jako voda :-) Adél, děkuji za podklady a za všechno, mám z toho celkově dobrý pocit, že se mi podařilo něco s mou angličtinou po letech udělat a zlepšit se. Děkuji Ti za to.”

Jakub Hubička (Absolvent Letting English flourish)
jhubicka@centrum.cz

Letting English flourish

 

 

„Koučink je jedinečný přístupem slečny učitelky. Každého "učence" vede zvlášť jeho cestou, jeho tempem a v souladu s jeho duší. Účast na kurzu mi do života přinesla úplně novou sílu, energii a chuť tvořit. Rozveselilo mě to :-) Mám nyní úplně přirozenou a hravou chuť se učit, bez "tlaků a musů", naopak lehce.”

Eva Kosinová (Absolventka Letting English flourish)
evkosinova@seznam.cz

IMG 7839

„Zjistili jsme, že "škola" může být i hrou. Že učení se a získávání poznatků v páru může být dost výhodné. Každá pondělní cesta na lekci se nám změnila v hecování se, kdo ví víc, a to sbližuje :) Oba jsme na tom byli dost podobně – nějak jsme se zvládli domluvit, ale vždy s velkými pochybami a nejasnostmi. Přišli jsme s tím, že se umíme správně zeptat na jméno toho druhého, ale o skladbě vět či použití např. minulého a budoucího času nemohla být řeč. Adéla nám to dokázala během dvanácti lekcí ujasnit. Dnes už pro nás není překážkou se bavit na různá témata, přirozeně reagovat, ptát se a zjišťovat. Adéla nám ukázala, že angličtina není jen o biflování slovíček a různých frází. Má opravdu osobní a lidský přístup. Její kurz je nenásilný a fungující způsob, jak se naučit jazyk. I nás, pár, kde jeden je dyslektik a druhý lenoch, dokázala posunout o kus dál. Probudila v nás chuť se učit a poznávat. Děkujeme!"

Jakub Šimáček a Zuzana Fajkusová
Absolventi Mluvené angličtiny pro základní úroveň
simacekjakub@gmail.com

 

 tereza neradova

„Na školách jsem se vždy dostávala do nejhorší skupiny na jazyky a nikdy jsem se tam toho moc nenaučila. Na střední škole jsme brali pouze angličtinu odbornou k mé práci. Říkala jsem si, že jsem tak trochu ztracený případ. Ale teď v rámci možností, rozumím základním věcem a dokážu se domluvit.  Myslím, že jsem se rozmluvila.  
Adél mě naučila novému způsobu, jak se učit. Ne si odříkávat slovíčka, hodinu sedět u učebnice a šrotit se. Jde to nějak samo, přirozenou cestou a dokonce mě to baví! Nebylo to takové to, že si říkám: nee, za hodinu mám angličtinu, nechce se mi tam, bojím se, to bude zase hrůza… Naopak! :-)
Jestli se mi změnil pohled na výuku angličtiny? Nevím, jestli přesně na výuku angličtiny, ale spíš celkově na učení. Nemusí to být nuda, pomocí zábavných zdrojů se učíte a samo vám to leze do hlavy. A pak jen žasnete, co umíte a ani to „nebolelo“. Prostě taková škola hrou :-)
Adél, děkuju Ti moc za to, že jsi mě naučila, jak se učit :-) Ráda jsem Tě poznala a moc jsi mi pomohla.”

Tereza Neradová (Absolventka Mluvené Aj pro zákl.úroveň)

http://www.fler.cz/cukrenkapraha
Neradova.tereza@centrum.cz

 

 FOTO

„Můj pohled na výuku angličtiny se změnil výrazně. Dosud jsem znala pouze jednu tvář výuky AJ a ta mě nenadchla ani nic nenaučila. S Adél je to úplně jiné. Když jsem se do kurzu přihlašovala, doufala jsem, že se dá AJ vyučovat i jinak, efektivněji a zábavněji – ano, lze to – v Lotus English s Adél :-) Rohodně se již nebojím mluvit. Kurz mě také naučil, jak zvládat stres a dodal mi zdravou dávku sebevědomí :-) Adél má velice přátelský přístup a je velice ochotná. Docházela jsem na individuální kurz a mohla jsem se kdykoliv na všechno zeptat (když u mě pokulhávalo pochopení uričté problematiky). Určitě bych lekce všem vřele doporučila. Stálo to za to a budu chtít pokračovat, protože mi to skutečně dalo hodně :-).”

Monika Drozdová (Absolventka Letting English flourish)
Fundraiser v neziskové organizaci
DrozdovaMonika@email.cz

 


„Co mi Adélin Tutoring 1 na 1 osobně přinesl do života? Především dvě věci, které budou znít zvláště, ale je to tak. Za prvé to je zamyšlení se nad tím, jestli se člověk dokáže sám od sebe vymanit ze stereotypu běžného života a položit si otázku, zda jde směrem, kterým chce jít? Kde je ten správný impuls nebo inspirace i pro tak zásadní věci, jako je změna práce? Druhou věcí je pak uvědomění, že mě nikdy na žádné škole (od základní po VŠ) nenaučili metody, jak se správně učit. A právě v tom jsem během tříměsíčního kurzu s Adél udělal největší pokrok. Změnilo se i to, že nyní se angličtině věnuji o dost systematičtěji a využívám jiné zdroje, než klasické učebnice. Adélin Tutoring je jedinečnou a super kombinací jak osobního, tak pedagogického přístupu. Lektorka umí jazyk vysvětlit komplexně, a přitom nenásilnou formou.”
Jiří (Absolvent Letting English flourish)
Projektový manažer
JirkaLtk@email.cz

 

 

„Můj pokrok je především ve větší přesnosti a správnosti angličtiny. Více se mi zaryly základy gramatiky, ve kterých jsem měla velký zmatek. Adéla je velice milá a příjemna žena, člověk se s ní necítí hloupě a nebojí se mluvit. Její kurz je dělán na praktické znalosti použitelné v normálním životě a je veden velice nenásilnou a zábavnou formou. Díky němu jsem našla nové možnosti ke zdokonalení. Dnes už angličtinu nevnímám jako nutné zlo, ale spíš jako zábavu ― a chci se dál rozvíjet!”

 Lucie Černá
Farmaceutický reprezentant
cerna.papirius@seznam.cz
Lucie je absolventka kurzu Mluvené angličtiny pro faleš. zač.

 

 klara photo „Můj největší pokrok je, že už se angličtiny nebojím. Bez problémů vyřídím hovor v AJ dokonce i po telefonu. Účast na kurzu mi přinesla poznání, že jazyk se dá učit zábavně, hravě... a to angličtina s Adele prostě je! Hodiny jsou plné aktivit, během kterých očekávajte všechno, jen ne nudu. Moc se mi líbila kombinace různých zdrojů, odkazů a doporučení šitých přímo na míru mé úrovni. Je vidět, že Adélu její práce baví. Pokud máte dost sezení v lavicích a jste připraveni se sami aktivně zapojit a pracovat na svém rozvoji, pak angličtinu s Adele rozhodně doporučuji!”
Klára Špirková
Executive manager v obchodní společnosti
klara.spirkova@gmail.com

 

 magda krepelkova

 „Adél používá zajímavou metodu, která pracuje velmi nenápadně, ale brzy přináší slyšitelné výsledky: jako když se učím používat vše zároveň, a ono se to skládá jako puzzle. Čím dál víc se mi ten jazyk rozkrývá a já nejen že rozumím, ale čemu rozumím, to umím i říct. Což považuji za důležité, protože vím, že hodně lidí rozumí, ale mají problém MLUVIT. Lekce s Adél uteče neskutečně. Mluvíme, hrajeme si, což mě tedy překvapilo -je to prostě zábava. Tím, že dostávám vtipné domácí úkoly, mě baví příprava, prostě to jde lehce a hravě a motivuje mě to věnovat se jazyku i doma. Nejlepší na tom, jak se umí Adel radovat z mých pokroků. Jako učitelku ji mohu naprosto doporučit, protože je nejen milá a kreativní, ale i velmi trpělivá.”
Magda Křepelková
Autorka příběhových knih, psychosomatika, www.magdakrepelkova.cz
M.Krepelkova@seznam.cz

 

leona frajtova

Na hodiny angličtiny s Adélou se pokaždé těším! Lekce jsou přizpůsobeny přesně mé úrovni. Díky zábavným aktivitám nemám nikdy pocit, že bych se něco „biflovala“. Už za několik lekcí po začátku kurzu jsem na sobě cítila velký pokrok. Pracujeme se spoustou různorodých materiálů, které mi pomáhají anglický jazyk lépe pochytit a pochopit. Velmi se těším na další spolupráci.”
Leona Frajtová
Asistentka personálního oddělení
l.goldefusova@seznam.cz

 

 radim kolar

 S Adélou právě absolvuji soukromý kurz angličtiny a pociťuji značné zlepšení mých znalostí, zejména slovní zásoby a komunikace. Vyhovuje mně její přístup vysvětlovat vše v angličtině a vést lekci pouze anglicky, a to i když dojde na gramatiku, což byl zpočátku trochu nezvyk. Když náhodou začnu mluvit česky, dělá, že nerozumí :-). Při hledání významu zapojujeme i jiné způsoby dorozumívání – gesta, kreslení.
A v současnosti? Dokonce už sám raději hledám význam nových slovíček v anglickém slovníku s definicí než v česko-anglickém, protože vidím, že mně to opravdu pomáhá!"
Radim Kolář
Učitel na VUT
radim.kolar@email.cz

 

 

V souvislosti s právě absolvovaným půlročním kurzem anglického jazyka vedeným lektorkou Mgr. Adélkou Obermajerovou píši s kladnou referencí, přesněji řečeno chválím její osobité vedení kurzů v přátelském duchu a zároveň nikdy neopomíjený důraz na kvalitní přípravu i průběh výuky. Tímto bych rád ještě jednou Adélce poděkoval :-)"
Dušan Hradil
Učitel na VUT

 

 ryan over

“Adéla Obermajerová taught me Czech as a Foreign Language during my stay in Brno from February until May 2012. Upon arriving in Brno in fall of 2011, I had not studied the Czech language or had any exposure to a Slavic language. I began my studies with Adéla after completing an introductory 3-month course. My desire was to learn to speak and practise speaking Czech. I also needed someone who could answer my questions about the language because, as a native English speaker, I had many questions about particulars. I think Adéla fulfilled my need to be speaking Czech through worksheets, hand-outs, speaking practice, correction and explanation. It was helpful that she can switch into English to explain some concepts or words if there is a misunderstanding. She also helped me with the grammar that I wanted a crash course on. While I would need another six months or so to get a broader vocabulary and cover the rest of the grammar, I was greatly helped by Adéla in my study of the Czech language.”
Ryan Over
Doktorský student biochemie
rsover4@gmail.com

 

 marinela stojanovska

“Adéla Obermajerová taught me Czech for Foreigners for one year. She is a kind and optimistic person, a genuine teacher because she guides, motivates, inspires and provides valuable feedback. I appreciate the individual approach in particular, which I find very effective. I especially enjoyed working with newspaper articles. I recommend her with pleasure and confidence.”
Marinela Stojanovska
Asistentka logistické společnosti
marinela_stojanovska@yahoo.com

 

   
Nejnovější články
Máte zájem o novinky? Lotosový zpravodaj je tu (kdykoli možné odhlásit)

adela english