Články od Lotus English

Neříkejte tomu učení

 "Pořádně se naučím anglicky teprve, když si na učení sednu třikrát týdně na 90 minut. Musím si najít takový kurz." -- Opravdu?
Nemusíte jet tomto v režimu! Často tento postoj totiž vede k pocitu:

"...hmm, třikrát týdně na 90 minut... TO MĚ TOTÁLNĚ ODRAZUJE, NEMÁM NA TO ČAS, UŽ DOPŘEDU JSEM FRUSTROVANÝ/Á."

 Tento postoj je pochopitelně neefektivní a nevede vůbec nikam, či k výsledkům mizerným a malým. Když už někdo se i přes nechuť do učení pustí - protože my Češi dovedeme excelovat v umění sebetrýznění a jsme zvyklí si úspěchy "vydřít" či "vydržet to, protože jinak mě vyhodí z práce / jinak se na tom vzdělávacím kurzu nedomluvím / jinak... (doplňte si vlastního strašáka)" - tak zákonitě výsledkem bude pouze znalost, možná se toho opravdu hodně naučí....ale nebude tam nikde radost a ani nebude mít k jazyku vztah. A kde není radost, tam výsledky učení nikdy dlouho nezůstanou. To jsou okamžiky, když po půl roce zase angličtiny necháte. Konkrétní strašák pomine, třeba se i zlepšíte... ale nikdo nevydrží se namáhat věčně.

To sebe-motivace je jiná věc.

To, co po vás chci já, není námaha. To, co v Tutoringu rozvíjíme, je právě váš vztah k angličtině a vaše schopnost prožívat při jejím procvičování radost a úspěch.

Říkám, nechtějte po sobě sedat si na angličtinu 3x týdně 90 minut. Chtějte si dál jiný cíl: po 21 dní si začlenit angličtinu do života na 15 minut denně. Někdy těch patnáctiminutovek můžete dát i za den více. Ale hlavně tomu proboha neříkejte učení. Uvidíte, jaká změna pak nastane. Nejen, že se zlepší vaše paměť a efektivita procvičování angličtiny vám rapidně stoupne, ale začne vás to navíc bavit. Tím, že uslyšíte svůj pokrok, sami budete chtít jít dál. Mí klienti jsou mi tohoto živoucím důkazem, a já sobě také.