Články od Lotus English

Jak na slovíčka? 5 tajemství paměti

Angličtina.. nějak jste zvyklí se učit. Funguje vám to? Pokud ne, pojďme spolu objevit způsoby, jak to může jít snadno a zábavně. Stačí chtít.

Příliš často nás nezdary v učení vedou k závěrům, že na jazyky „nemáme buňky“. Přitom však jediné, co potřebujeme, je vědět, jak se učit.

Číst dál...

4 tipy jak bezbolestně na angličtinu

Začínáte po letech s angličtinou, či ji chcete nechat rozkvést? Než oprášíte svou jazykovou poličku, mějte tyto 4 tipy v malíku a ušetříte si čas, peníze a hlavně nervy. Angličtina může být docela relax.

Číst dál...

Můj příběh - Angličtina, výuka a já

Adéla Obermajerová - Lotus EnglishKdo jsem, já, Adél, tutorka anglického jazyka?

Jsem především lidská bytost, která angličtinu totálně od svého dětství miluje. Při výuce na osmiletém Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku se pro výuku v naší třídě vystřídalo mnoho angličtinářek.. počínaje učitelkou ruštiny a němčiny paní Kučerovou.
S ní jsme každou vyučovací hodinu začínali malým rituálem ve stoje: "Good morning, children," pozdraví paní učitelka. "Good morning, Mrs. Kučerová," spořádaně sborově odpovídáme.

Další učitelky byly nadšenkyně, které s námi povětšinou hrály scrabble či zpívaly s kytarou. Nebo třeba laskavá a nadšená paní Leitnerová, která tak pěkně povzbuzovala úplně všechny, včetně Edy a několika dalších, kteří tam samozřejmě byli jen z donucení.

Ne že bych si svou angličtinu na gymnáziu tolik zlepšila...ale stala se velmi důležitá věc.

Číst dál...

Jak se liší Tutoring od kurzů Mluvené Aj?

"Jak se liší Tutoring 1 na 1 od skupinových kurzů?" je otázka, kterou mi často lidičky pokládají. A jak to tedy je? :-)

Číst dál...

Neříkejte tomu učení

 "Pořádně se naučím anglicky teprve, když si na učení sednu třikrát týdně na 90 minut. Musím si najít takový kurz." -- Opravdu?
Nemusíte jet tomto v režimu! Často tento postoj totiž vede k pocitu:

Číst dál...