Články od Lotus English

Jak na slovíčka? 5 tajemství paměti

Angličtina.. nějak jste zvyklí se učit. Funguje vám to? Pokud ne, pojďme spolu objevit způsoby, jak to může jít snadno a zábavně. Stačí chtít.

Příliš často nás nezdary v učení vedou k závěrům, že na jazyky „nemáme buňky“. Přitom však jediné, co potřebujeme, je vědět, jak se učit.

Číst dál...

4 tipy jak bezbolestně na angličtinu

Začínáte po letech s angličtinou, či ji chcete nechat rozkvést? Než oprášíte svou jazykovou poličku, mějte tyto 4 tipy v malíku a ušetříte si čas, peníze a hlavně nervy. Angličtina může být docela relax.

Číst dál...

Můj příběh - Angličtina, výuka a já

Adéla Obermajerová - Lotus EnglishKdo jsem, já, Adél, tutorka anglického jazyka?

Jsem především lidská bytost, která angličtinu totálně od svého dětství miluje. Při výuce na osmiletém Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku se pro výuku v naší třídě vystřídalo mnoho angličtinářek.. počínaje učitelkou ruštiny a němčiny paní Kučerovou.
S ní jsme každou vyučovací hodinu začínali malým rituálem ve stoje: "Good morning, children," pozdraví paní učitelka. "Good morning, Mrs. Kučerová," spořádaně sborově odpovídáme.

Další učitelky byly nadšenkyně, které s námi povětšinou hrály scrabble či zpívaly s kytarou. Nebo třeba laskavá a nadšená paní Leitnerová, která tak pěkně povzbuzovala úplně všechny, včetně Edy a několika dalších, kteří tam samozřejmě byli jen z donucení.

Ne že bych si svou angličtinu na gymnáziu tolik zlepšila...ale stala se velmi důležitá věc.

Číst dál...

Letting New Vocabulary In

To let someone in = to allow someone to enter a house, room or a place. Kůzlátka weren’t allowed to let anyone in while their maminka was out. But eventually, they did let the wolf in and we all know how they ended up..

Anyway
To let something in = Metaphorically to allow something to enter something, e.g. mind. So this is not about the wolf but about new English vocab :-)

How to stop forcing new English words into your head (this way they won’t stay too long anyway) and instead, open the door and let them easily in? Here is an excerpt for your from my book that I am writing now. Enjoy!

Číst dál...

Jak se liší Tutoring od kurzů Mluvené Aj?

"Jak se liší Tutoring 1 na 1 od skupinových kurzů?" je otázka, kterou mi často lidičky pokládají. A jak to tedy je? :-)

Číst dál...